U petak, 7. lipnja 2024.g. u holu naše škole, održano je predstavljanje knjige za djecu: „Šuma moga djeda“. Predstavljanju je nazočio i sam autor Miroslav Filo Babok. Knjiga je puna slikovnih ilustracija na temu šume, a govori o Leni i Petru koji vole doći na djedov salaš u Ladimirevce gdje mogu slobodno trčati, te šetati i razgledavati djedovu šumu. Ono što je važno za naglasiti je da je knjiga napisana dvojezično, na hrvatskom i ukrajinskom jeziku. Budući da u našoj školi trenutno imamo 56 učenika izbjeglih iz Ukrajine, rado smo se odazvali pozivu da i kod nas u školi autor predstavi  navedenu knjigu.

U ovom događaju sudjelovala je i Mandica Dasović, dopredsjednica Hrvatskog šumarskog društva iz Gospića. Ona je učenicima održala prezentaciju na temu važnosti šuma u životu čovjeka, svih živih bića, kao i cijele planete Zemlje.

Prisutni učenici su sa zanimanjem pratili cijelo događanje iz kojeg su mogli puno toga novoga saznati.