Dana 8. svibnja 2024. za učenike 2. razreda naše škole održan je Program prometne kulture za najmlađe, aktivnost kojoj je glavni cilj razvijanje dječje svijesti o opasnostima cestovnog prometa.

Program se provodi uz suglasnost i potporu MUP-a RH , MZO-a RH, Agencije za odgoj i obrazovanje i u  suradnji sa Službom za prevenciju Ravnateljstva policije, Hrvatskim Crvenim križem i Hrvatskom vatrogasnom zajednicom. Program je podijeljen na dva dijela – teorijski dio čini multimedijsko interaktivno predavanje u trajanju od 45 minuta, na kojemu djeca uče o sigurnom ponašanju u cestovnom prometu, te praktični dio koji se odvija  na prometnom poligonu postavljenom na školsko igralište, koji je simulacija stvarnog prometa. Djeca samostalno upravljaju vozilima za obuku na električni pogon, te tako imaju mogućnost iz perspektive vozača uočiti opasnosti cestovnog prometa. Sigurnost djece tijekom vožnje povećava nadzor prometne policije i instruktora, zaštitna kaciga, pojas, te sigurnosni branici na poligonu. Djeca nakon prometnog dijela sudjeluju u radionici  „Osnove prve pomoći“ u izvedbi Crvenog križa, a potom prolaze obuku „Prevencija od požara za najmlađe“ koju vodi Vatrogasno društvo.