U petak 3. svibnja 2024. g. potpisan je Ugovor između Općine Plitvička Jezera kao prijavitelja projekta i RUDAR d.o.o. kao izvođača radova, o dogradnji OŠ dr. Franje Tuđmana u Korenici.
Na realizaciju projekta se čekalo gotovo 6 godina, jer je Škola imala gotov projekt i građevinsku dozvolu još od 2018. g. Uz suglasnost Škole, koja je godinama tražila načine da se krene s dogradnjom, i Ličko-senjske županije kao osnivača, Općina je prijavila projekt dogradnje škole u okviru Javnog poziva za iskaz interesa za financiranje projekata prema Programu gospodarske i društvene revitalizacije Like. Projekt je prošao te je od MRRFEU osigurano 588.000,00 eura potpore.
Vrijednost potpisanog Ugovora je 1.198.750,00 eura s PDV-om.
Po projektu će se izgraditi 6 učionica, što će omogućiti odvijanje nastave u jednoj smjeni. Glavnina radova bi trebala biti gotova do jeseni 2024., a krajnji rok za završetak cijelog projekta dogradnje je kolovoz 2025.
Nadamo se da će sve ići po planu i da ćemo školsku 2025./2026. započeti svi u jednoj smjeni.