U utorak, 14. svibnja 2024. godine, na dan kada je rođen prvi predsjednik Republike Hrvatske, OŠ dr. Franje Tuđmana je proslavila svoj Dan škole.

Obilježavanje je započelo polaganjem cvijeća i paljenjem svijeće ispred biste dr. Franje Tuđmana u dvorištu škole. Nakon toga su se svi učenici i djelatnici okupili u školskoj sportskoj dvorani gdje je školski zbor otpjevao himnu ‘Lijepa naša domovino’.

Ravnateljica škole Dražena Aračić se kratko obratila nazočnima, te im istaknula ulogu dr. Franje Tuđmana u stvaranju samostalne i slobodne Hrvatske države.

Zahvalila se svim mentorima i učenicima koji su na županijskim natjecanjima osvojili 1., 2. ili 3. mjesto, te im je uručila zaslužena priznanja i simbolične nagrade.

Učenica Lea Miljanović je otpjevala solo pjesmu „ Malo mi za sriću triba“, uz pratnju na gitari učitelja glazbene kulture Tomislava Božičevića, a zbor pjesmu „Tvoja zemlja“.

Nakon uvodnog dijela su uslijedile sportske igre. Razredna nastava je imala igre graničara, a predmetna nastava natjecanja iz nogometa i odbojke. Zahvaljujemo svima na uloženom trudu, a posebno ekipama učenika iz OŠ Plitvička jezera, koji su nastupili kao gosti, te tako obogatili sportske igre na našemu Danu škole.