Učenici osmih razreda naše škole su 16. i 17. svibnja 2024. uz pratnju učitelja Radmile Stojanović, Magdalene Grgurić i Marija Marmana posjetili Vukovar u sklopu projekta terenske nastave koju organizira Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar”.

Prvi dan terenske nastave oko podne stigli su u hostel Dubrovnik koji se nalazi u sklopu Memorijalnog centra. Odmah nakon ručka prisustvovali su na dvama predavanjima „Domovinski rat” i „Bitka za Vukovar”. Potom je uz stručno vodstvo uslijedio obilazak Gradskoga muzeja Vukovar, Muzeja vučedolske kulture, posjet Plivalištu Vukovar i obilazak grada.

Drugi dan bio je rezerviran za posjet memorijalnim mjestima uz vodiča: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti,  Kukuruzni put – Put spasa, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica 1991.”,  izložbeni prostori Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen-dom Ovčara, masovna grobnica na Ovčari, ruševine Borovo Commercea, hangar Veleprometa te posjet franjevačkom samostanu i crkvi sv. Filipa i Jakova.

Nakon ručka, uslijedilo je predavanje „Škola mira” i kviz znanja.

Poučna i sadržajna terenska nastava završila je povratkom u Korenicu u večernjim satima.