Školski list Sunce

Važni linkovi

Ispis statistike od 20. 5. 2010.

KORENICA DOČEKALA PREDSJEDNICU

Danas, oko 10 sati ujutro, u Korenicu je stigla hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarović. Dočekali su je brojni učenici i učitelji Oš dr Franje Tuđmana kao i načelnik Općine Ante Kovač sa suradnicima. U pratnji Predsjednice bio je i ličko-senjski župan dr Darko Milinović. Na dočeku su bili i stanovnici Korenice s kojima se predsjednica družila nakon razgovora u zgradi Općine. U ime učenika Oš dr Franje Tuđmana i svih stanovnika Korenice Predsjednicu su pozdravili učenici 4. razreda : Marta Kostelac, Dragana Drakulić i David Krznarić. Evo što je rekla Marta Kostelca u pozdravu hrvatskoj predsjednici Kolindi Grabar Kitarović:

Poštovana predsjednice Republike Hrvatske!

Jako smo uzbuđeni što ste došli u našu malu, ali ponosnu Korenicu. U njoj su našle svoj dom brojne prognane obitelji iz Bosne ali i druge obitelji iz Like i cijele Hrvatske. Jako smo ponosni što ćete danas položiti cvijeće kod spomenika hrvatskim braniteljima .

Škola u Korenici je prva u Hrvatskoj  dobila ime po prvom hrvatskom predsjedniku i na to smo jako ponosni. Ponosni smo i što je spomenik predsjedniku Tuđmanu u Korenici prvi podignut u Ličko-senjskoj županiji - još 2004.g.

Poštovana Predsjednice Republike Hrvatske, želimo da nas ohrabrite da ostanemo živjeti u Korenici, Lici i u našoj lijepoj Hrvatskoj, jer svake godine iz Korenice i škole odlaze naši prijatelji s obiteljima u inozemstvo.

U znak naše radosti što ste došli u Korenicu primite ovo cvijeće, a najvažnije je ono što ne vidite a duboko je u našim srcima, a to je ljubav prema našoj zemlji Hrvatskoj i prema Vama našoj prvoj hrvatskoj predsjednici!

Hvala Vam!

objavio: Dražena Aračić   datum: 6. 9. 2017.

« Ožujak 2024 »