Jednodnevni izlet u Hrvatsko zagorje

Učenici petih razreda uživali su 13.lipnja sa svojim pratiteljima u Hrvatskom zagorju. Put je započeo trosatnim putovanjem do prekrasnih zelenih brežuljaka. Prva stanica bio je dvorac Trakošćan u Bednji. Kao vremeplovom odneseni, učenici su osjetili duh povijesti obilazeći stare prostorije dvorca sa starim umjetninama i izlošcima iz razdoblja od 14.stoljeća.

Foto galerija

Netaknuta priroda i jezero u blizini dvorca omogućila je učenicima i pratiteljima da se odmore i nastave put dalje prema srcu Zagorja i kolijevci neandertalca- Krapini. U Krapini su uz stručno vodstvo učenici doživjeli u pola sata evoluciju i razvoj čovjeka kakvog danas poznajemo. Nakon Muzeja neandertalaca na Hušnjakovom brdu, svi su se osvježili i napunili baterije na ručku u poznatoj pizzeriji Mamma Mia u centru Krapine. Vrhunac putovanja doživjeli su u prekrasnim i opuštajućim Krapinskim toplicama nedaleko od Krapine. Učenici su zaboravili na vrijeme i uživali su u sedam vrsta bazena, ali tobogan im je bio najveća atrakcija. Nakon kupanja valjalo je iznova napuniti se energijom te su na povratku svratili do velikog trgovačkog centra West Gate. Tamo je lizanje sladoleda i jedenje sendviča uz obilazak modernih trgovina bila glavna aktivnost. U busu na povratku je vladala glasna atmosfera, umjesto da svi umorni zaspu, učenici su pjevali i veselili se zajedno sve do Korenice.

Pratiteljice na putu bile su učiteljice Sanja Ramljak i Anita Marjanović te asistentica u nastavi Ana Kukuruzović.

objavio: Andreja Aždajić   datum: 19. 6. 2017.

« Travanj 2024 »