Posjet Goethe –Instituta

Dana 24.studenoga 2016. učenici O.Š.dr. Franje Tuđmana koji pohađaju izbornu nastavu njemačkog jezika su išli na terensku nastavu u posjet Goethe-Institutu u Zagrebu. Nastava je bila organizirana s ciljem upoznavanja institucije koja radi na promicanju učenja njemačkog jezika i upoznavanja njemačke kulture i civilizacije. Djelatnici knjižnice Goethe-Instituta su se potrudili učenike upoznati s aktivnostima ovog instituta i što se sve omogućuje posjetiteljima.

Vodili su ih profesorica Ana Udovičić i profesorica Andreja Aždajić.

Galerija slika

Upoznati su s činjenicom da se u ovoj instituciji omogućuje ljudima ne samo podučavanje njemačkog jezika u jezičnoj sferi ove ustanove, nego da postoji i knjižnica u kojoj se oni nalaze koja nudi ne samo knjige, društvene igre, glazbu, nego i radionice koje se organiziraju za učenike ili pak tematske večeri knjiga za različite uzraste. Institut uz svoje tečajeve nudi i polaganje ispita za koje se izdaje certifikat koji je internacionalno priznat. Učenici su u razgovoru sa svojom voditeljicom radionice došli i do novih saznanja, ali i pokazali i izrazito lijepo predznanje i zainteresiranost za radionicu. Dobili su zadatak nakon vođenja knjižnicom i uvodnog predavanja pokazati svoje vještine i sposobnosti u snalaženju vezanom uz njemačku kulturu i civilizaciju te pronalasku novih informacija u knjigama koje su sami tražili na policama uz smjernice koje su im bile zadane. Svoje radne listiće su predstavili nakon obavljene radionice cijeloj skupini učenika i utvrdili koji dio je bio najteži. Voditeljica radionice je pohvalila učenike za njihov angažman i za kraj svim učenicima darovala skromnu uspomenu na ovaj posjet, te kartu Savezne Republike Njemačke za cijelu skupinu. Učenici su bili zadovoljni radionicom i izrazili želju i za daljnim aktivnostima koje bi se mogle provesti u suradnji s Goethe-Institutom.

objavio: Andreja Aždajić   datum: 25. 11. 2016.

« Ožujak 2024 »